Oʼzbekiston charm-poyabzal sanoati CAF koʼrgazmasida
Qozog‘istonda Markaziy Osiyodagi eng yirik xalqaro moda ko‘rgazmasi – Central Asia Fashion o‘z ishini boshladi. U 31-marta xalqaro savdo aloqalarini o‘rnatish, yangi eksport bozorlariga chiqish va moda olamidagi so‘nggi tendensiyalarni o‘rganish uchun o‘z platformasini ishga tushirmoqda. Bu yil ko‘rgazmada Qozog‘iston, O‘zbekiston, Rossiya, Turkiya, Belarus, Xitoy, Qirg‘iziston, Turkmaniston, Gretsiya va boshqa 16 davlatdan 200 dan ortiq brendlar ishtirok etmoqda.
“Oʼzcharmsanoat” uyushmasiga aʼzo 15 dan ortiq korxonalar, poyabzal, charm-attoriliq buyumlari, qorakoʼl mahsulotlari, charm kiyimlardan iborat yangi kollektsiyani xalqaro hamkorlarga taqdim etmoqda.
Koʼrgazmaning dastlabki kunida Qozogʼiston, Rossiyaning ulgurji savdo vakillari bilan hamkorlik muloqotlari boʼlibdi. Hususan, qorakoʼl mahsulotlarini ishlab chiqaruvchi “Salay Zuhra” korxonasi Qozogʼistonlik baerlar bilan qorakoʼl mahsulotlarini mazkur davlat bozorlariga yetkazib berish boʼyicha muzokaralar oʼtkazdi. Manfaatli kelishuvlarga erishildi. Toshkent viloyatida joylashgan “Leather Apparels” korxonasi esa Rossiyaga 400 dona charm kurtkalarni yetkazib berish boʼyicha kelishuvni imzoladi.
CAFning dastlabki kunida yangi kollektsiyalar taqdimotiga bagʼishlangan liboslar koʼrgazmasi boʼlib oʼtdi. Unda Oʼzbekistonda ishlab chiqarilgan charm kiyimlar va qorakoʼl mahsulotlarining yangi kollektsiyasi taqdim etildi.

Central Asia Fashion, the largest international fashion exhibition in Central Asia, began its work in Kazakhstan. For the 31st time, it is deploying its platform to establish international trade relations, enter new export markets and study the latest trends in the fashion world. This year, more than 200 brands from 16 countries, such as Kazakhstan, Uzbekistan, Russia, Turkey, Belarus, China, Kyrgyzstan, Turkmenistan, Greece and others, are participating in the exposition.
More than 15 member enterprises of the "Uzcharmsanoat" association present a new collection of shoes, leather, leather goods and leather clothing to international partners.
On the first day of the exposition, cooperation relations were established with representatives of the wholesale trade of Kazakhstan and Russia.
In particular, the enterprise "Salay Zuhra", which manufactures products from astrakhan, held negotiations with Kazakh buyers on the supply of its products to the markets of this country. Favorable agreements have been reached. And the company "Leather Apparels", located in the Tashkent region, achieved a contract to supply 400 leather jackets to Russia.
There was also a fashion show on the first day of CAF. A brand from Uzbekistan also presented its new collection of clothes made of natural leather.