CHARM-POYABZAL VA MO`YNA SANOATI UCHUN INNOVATSION DASTURIY TA`MINOT
Poyabzal, aksessuarlar va avtomobil interyeri dizayni sohasida noyob yechimlarni ishlab chiquvchi Portugaliya kompaniyasi “MIND TECHNOLOGY” 12-Xalqaro “UzCharmExpo-2022” ko‘rgazma-yarmarkasida eksponentlar va tashrif buyuruvchilarga o‘zining so‘nggi dasturiy mahsulotlarini namoyish etdi.
Portugal kompaniyasi vakili Aleksey Dombrov mamlakatimizdagi poyabzal ishlab chiqaruvchi korxonalarga mahsulotlar dizaynini yaratish jarayonini avtomatlashtirishga ko`maklashuvchi “MIND CAD” dasturiy ta’minotining taqdimotini o`tkazdi. Ushbu innovatsion yangi  loyihalash texnologiyasi O‘zbekiston korxonalariga charm va gazlamalarda tayyorlanadigan poyabzal mahsulotlarining dizaynini yaratish hamda ishlab chiqarishga tadbiq etish jarayonini to`liq raqamlashtiradi. Bu esa yangi modellarning tez fursatda yaratilishga xizmat qiladi.
“MIND TECHNOLOGY”  kompaniyasi Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat instituti bilan hamkorlikni aloqalarini yo‘lga qo‘ygan. Endilikda institut talabalari  yangi dasturiy ta'minot orqali mahsulotlarini loyihalash imkoniyatiga ega bo`lishdi.

ИННОВАЦИОННОЕ ПРОГРАММНОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ ДЛЯ КОЖЕВЕННО-ОБУВНОЙ И ПУШНО-МЕХОВОЙ ОТРАСЛЕЙ
Португальская компания-разработчик уникальных решений в области дизайна обуви, аксессуаров и автомобильных интерьеров MIND TECHNOLOGY продемонстрировала участникам и посетителям выставки свои последние программные продукты в рамках 12-ой Международной выставки-ярмарки UzCharmExpo-2022.
Представитель португальской компании г-н Алексей Домбров представил программное обеспечение «MIND CAD», которое поможет отечественным производителям обуви автоматизировать процесс создания дизайна изделий. Данная инновационная технология полностью переносит в цифровое пространство процесс проектирования и внедрения в производство обувных изделий из кожи и текстиля. Это дает возможность быстро и на качественно новом уровне создавать новые модели.
Компания MIND TECHNOLOGY уже начало сотрудничество с Ташкентским институтом текстильной и легкой промышленности. В частности, институт получил новое ПО и студенты уже сейчас имеют возможность создавать дизайн изделий нового поколения.
MIND TECHNOLOGY успешно внедряет свои инновационные ПО на мировом рынке. Решения от данной компании нашли свое применение на предприятиях в таких странах, как Бразилия, Канада, Китай, Колумбия, Дания, Индонезия, Япония, Польша, Румыния, Южная Корея, Швеция, Тайвань, Таиланд, США и Вьетнам.