“Belfa” kompaniyasi Oʼzbekistondan 20 tonna jun mahsulotlarini xarid qiladi
Belorus Respublikasining Minsk shahrida “Ishchi kiyimlar, xavfsizlik va mehnat muhofazasi” xalqaro koʼrgazmasi oʼz ishini boshadi. 13-15 fevral kunlari boʼlib oʼtadigan ushbu yirik biznes anjumani sanoat va xizmat koʼrsatish sohalari vakillarini bir maydonga jamladi. Koʼrgazma muhim ishbilarmonlik dasturi bilan toʼldirildi.
Oʼzbekiston korxonalari mazkur koʼrgazmaning debyutanti sanaladi. “Oʼzcharmsanoat” uyushmasi unga aʼzo korxonalardan iborat delegatsiya “Made in Uzbekistan” jamoaviy stendida maxsus poyabzallar, charm buyumlar, butlovchi qismlar, charmsanoat sohasi uchun zarur boʼlgan kimyoviy moddalar, jun va moʼyna mahsulotlarini namoyishga qoʼygan.
Koʼrgazmaning dastlabki kunida Belorus Respublikasining “Trud” hamda mahalliy "Ulkan Laziz" MChJ oʼrtasida hamkorlik aloqalarini kengaytirish yuzasidan muzokaralar oʼtkazildi. Maxsus poyabzallarni mahalliy korxonamizdan xarid qilish boʼyicha dastlabki kelishuvga erishildi.
"Труд Спецобувь" MChJ esa Oʼzbekistondan poyabzal ustki qisimlarni sotib olishga qiziqish bildirmoqda. Korxonalarimiz tomonidan kompaniyaga mahsulot naʼmunalari taqdim etildi.
"Amr-ul Baxr" MChJ korxonasi hamda "СЕЙФТИМ" MChJ, "Труд Спецобувь" MChJ korxonalari oʼrtasida boʼlib oʼtgan muloqotlarda tomonlar mahalliy korxonamizning mahsus poyabzallarini xarid qilish boʼyicha dastlabki kelishuv istiqbollari koʼrib chiqishdi.
Belorusyaning “Belfa” kompaniyasi Oʼzbekistonning "Tinchlik" MChJ korxonasi bilan jun mahsulotlarini sotib olish boʼyicha kelishuvga erishdi. Belarus kompaniyasi bilan Oʼzbekistondan 20 tonna qayta ishlangan jun mahsulotlarini xarid qilish boʼyicha kelishuvga erishildi.

Компания «Белфа» будет закупать 20 тонн шерсти из Узбекистана
Международная выставка «Рабочая одежда. Безопасность и охрана труда» стартовала в Минске, Республика Беларусь. Этот крупный бизнес-ивент, который проходит с 13 по 15 февраля, собрал на одной площадке представителей промышленности и сферы услуг. Выставку дополнила насыщенная деловая программа.
Узбекские предприятия – дебютанты выставки. Ассоциация «Узчармсаноат» и предприятия-члены представили на коллективном стенде Made in Uzbekistan спецобувь, изделия из кожи, комплектующие, химию, необходимую для кожевенной промышленности, шерсть и мех.
В ходе выставки прошли переговоры между ООО «Труд» Республики Беларусь и узбекским Ulkan Laziz по расширению сотрудничества. Достигнута предварительная договоренность о закупе специальной обуви нашего отечественного предприятия.
А ООО «Труд Спецобувь» заинтересовано в покупке заготовок обуви из Узбекистана. Узбекские предприятия представили компании образцы продукции.
В ходе диалогов, состоявшихся между узбекским Amr-ul Baxr и белорусскими «СЕЙФТИМ» и «Труд Спецобувь», стороны обсудили перспективы заключения предварительного соглашения о закупке специальной обуви нашего местного предприятия.
Белорусская компания Belfa договорилась с узбекской Tinchlik о закупке шерсти. Достигнута договоренность с белорусской компанией о поставках 20 тонн продукции переработки шерсти из Узбекистана.