SAMOVIY IMPERIYADA JOYLASHGAN KOMPANIYA O'ZBEKISTON BILAN HAMKORLIK QILISHDAN MANFAATDOR
"O'zcharmsanoat" uyushmasida XXRda faoliyat yuritadigan, charm-poyabzal sanoati uchun mashina va uskunalar ishlab chiqaruvchisi bo'lmish “GOLDEN LEAD MACHINERY Co ltd.” vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. O'zbekistonning o'sib borayotgan va rivojlanayotgan charm-poyabzal sanoatini o'rganib chiqib, Xitoy kompaniyasi yangi loyihalarda o'z uskunalari bilan ishtirok etish istagini bildirdi.
“Golden Leader Machinery Co. ltd.” Xitoyning Taychjou shahridan bo'lib, har xil turdagi og'ir sanoat tikuv mashinalari va poyabzal mashinalarini etkazib berishga ixtisoslashgan. Kompaniyaning mashinalari asosan sport, erkaklar va ayollar uchun charm va poliuretandan tayyorlanadigan turli xil poyabzallar, shuningdek, charm mebellar, avtomobil o'rindiqlari uchun qoplamalar va xavfsizlik yostiqchalari, gilamlar va charm-attorlik buyumlari: sumkalar, ryukzaklar, chamadonlar ishlab chiqarishga mo'ljallangan.
Kompaniyaning uskunalari Braziliya, Meksika, Kanada, Hindiston, Bangladesh, Pokiston va boshqa mamlakatlarning poyabzal va charm-attorlik korxonalari orasida talabga ega. Endi esa kompaniya O'zbekistondan hamkor izlamoqda.
Mehmonlarga mamlakatda biznes uchun yaratilgan sharoitlar, yangi fabrika va korxonalar soni o'sib borishi dinamikasi, jumladan, birgina o'tgan yilning o'zida tarmoqda 130 ta korxona ishga tushirilganligi haqida so'zlab berildi. Joriy yildagi va kelgusi istiqboldagi rejalar ham xuddi shunday dadil qadamlar bilan izchil davom ettilishi belgilab olinganligi O'zbekistonni ushbu Xitoy kompaniyasi uchun jozibador bo'lishi uchun omil sifatida xizmat qiladi.
Uchrashuv davomida “Golden Leader Machinery” o'z mahsulotlari taqdimotini o'tkazdi va o'z texnologiyalarini ilgari surish uchun O'zbekistonda distribyutorlik tarmog'ini ochish rejalari bilan o'rtoqlashdi. Shuningdek, kompaniya joriy yilning aprel oyida o'tkaziladigan “UzcharmExpo-ShoesStar-2023” xalqaro ko'rgazmasi doirasida o'z ishlab chiqarishi mahsuli bo'lmish mashinalarni mamlakatimiz charm-poyabzal sanoati uchun taqdim etish imkoniyatini ko'rib chiqmoqda.

КОМПАНИЯ ИЗ ПОДНЕБЕСНОЙ ЗАИНТЕРЕСОВАНА В СОТРУДНИЧЕСТВЕ С УЗБЕКИСТАНОМ
В Ассоциации «Узчармсаноат» прошла встреча с производителем машин и оборудования для кожевенно-обувной промышленности из КНР – GOLDEN LEAD MACHINERY CO. LTD. Изучив растущую и развивающуюся кожевенно-обувную отрасль Узбекистана, компания из Китая изъявила желание участвовать своим оборудованием в новых проектах.
GOLDEN LEAD MACHINERY CO. LTD. специализируется на поставке различных видов тяжелого промышленного швейного оборудования и обувных машин в городе Тайчжоу, Китай. Их машины, в основном, подходят для производства различной кожаной и полиуретановой обуви, такой как спортивная, мужская, женская, а также кожаной мебели, чехлов для автомобильных сидений, подушек безопасности, ковров и кожгалантереи: сумок, рюкзаков, чемоданов.
Оборудование компании пользуется спросом среди обувных и кожгалантерейных предприятий Бразилии, Мексики, Канады, Индии, Бангладеш, Пакистана и других стран. Теперь же компания ищет партнеров в Узбекистане.
Гостям рассказали о созданных в стране условиях для бизнеса, динамике увеличения количества новых фабрик и предприятий. Только в прошлом году в отрасли введены были в строй 130 предприятий. Планы на этот и последующие годы такие же амбициозные, что делает привлекательным Узбекистан для компании из Тайчжоу.
В ходе встречи GOLDEN LEAD MACHINERY провела презентацию своей продукции и поделилась планами по открытию дистрибьюторской сети в Узбекистане для продвижения своих технологий. Также компания рассматривает возможность представить машины собственного производства для кожевенно-обувной промышленности нашей страны в рамках Международной выставки UzCharmExpo-ShoesStar-2023, которая пройдет в апреле текущего года.