SAMOVIY IMPERIYADA JOYLASHGAN KOMPANIYA O'ZBEKISTON BILAN HAMKORLIK QILISHDAN MANFAATDOR
"O'zcharmsanoat" uyushmasida XXRda faoliyat yuritadigan, charm-poyabzal sanoati uchun mashina va uskunalar ishlab chiqaruvchisi bo'lmish “GOLDEN LEAD MACHINERY Co ltd.” vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. O'zbekistonning o'sib borayotgan va rivojlanayotgan charm-poyabzal sanoatini o'rganib chiqib, Xitoy kompaniyasi yangi loyihalarda o'z uskunalari bilan ishtirok etish istagini bildirdi.
“Golden Leader Machinery Co. ltd.” Xitoyning Taychjou shahridan bo'lib, har xil turdagi og'ir sanoat tikuv mashinalari va poyabzal mashinalarini etkazib berishga ixtisoslashgan. Kompaniyaning mashinalari asosan sport, erkaklar va ayollar uchun charm va poliuretandan tayyorlanadigan turli xil poyabzallar, shuningdek, charm mebellar, avtomobil o'rindiqlari uchun qoplamalar va xavfsizlik yostiqchalari, gilamlar va charm-attorlik buyumlari: sumkalar, ryukzaklar, chamadonlar ishlab chiqarishga mo'ljallangan.
Kompaniyaning uskunalari Braziliya, Meksika, Kanada, Hindiston, Bangladesh, Pokiston va boshqa mamlakatlarning poyabzal va charm-attorlik korxonalari orasida talabga ega. Endi esa kompaniya O'zbekistondan hamkor izlamoqda.
Mehmonlarga mamlakatda biznes uchun yaratilgan sharoitlar, yangi fabrika va korxonalar soni o'sib borishi dinamikasi, jumladan, birgina o'tgan yilning o'zida tarmoqda 130 ta korxona ishga tushirilganligi haqida so'zlab berildi. Joriy yildagi va kelgusi istiqboldagi rejalar ham xuddi shunday dadil qadamlar bilan izchil davom ettilishi belgilab olinganligi O'zbekistonni ushbu Xitoy kompaniyasi uchun jozibador bo'lishi uchun omil sifatida xizmat qiladi.
Uchrashuv davomida “Golden Leader Machinery” o'z mahsulotlari taqdimotini o'tkazdi va o'z texnologiyalarini ilgari surish uchun O'zbekistonda distribyutorlik tarmog'ini ochish rejalari bilan o'rtoqlashdi. Shuningdek, kompaniya joriy yilning aprel oyida o'tkaziladigan “UzcharmExpo-ShoesStar-2023” xalqaro ko'rgazmasi doirasida o'z ishlab chiqarishi mahsuli bo'lmish mashinalarni mamlakatimiz charm-poyabzal sanoati uchun taqdim etish imkoniyatini ko'rib chiqmoqda.

A COMPANY FROM CHINA IS INTERESTED IN COOPERATION WITH UZBEKISTAN
The Association "Uzcharmsanoat" held a meeting with a manufacturer of machinery and equipment for the leather and shoe industry from China - GOLDEN LEAD MACHINERY CO. LTD. Having studied the growing and developing leather and footwear industry of Uzbekistan, the company from China expressed a desire to participate in new projects with its equipment.
GOLDEN LEADER MACHINERY CO. LTD. specializes in the supply of various types of heavy industrial sewing equipment and shoe machines in Taizhou City, China. Their machines are mainly suitable for the production of various leather and polyurethane shoes, such as sports, men's, women's, as well as leather furniture, car seat covers, airbags, carpets and leather goods: bags, backpacks, suitcases.
The company's equipment is in demand among shoe and leather goods companies in Brazil, Mexico, Canada, India, Bangladesh, Pakistan and other countries. Now the company is looking for partners in Uzbekistan.
The guests were told about the business conditions created in the country, the dynamics of increasing the number of new factories and enterprises. Last year alone, 130 enterprises were put into operation in the industry. Plans for this and subsequent years are equally ambitious, which makes Uzbekistan attractive for a company from Taizhou.During the meeting, GOLDEN LEADER MACHINERY held a presentation of its products and shared plans to open a distribution network in Uzbekistan to promote its technologies. The company is also considering the opportunity to present machines of its own production for the leather and shoe industry of our country within the framework of the International Exhibition UzCharmExpo-ShoesStar-2023, which will be held in April this year.