“UZCHARMEXPO-2022”: XALQARO HAMKORLIK ALOQALARI OʼRNATILMOQDA
Poytaxtimizda oʼz ishini boshlagan “UzCharmExpo-2022” 12- xalqaro koʼrgazma-yarmarkasi doirasida “Oʼzcharmsanoat” uyushmasi tashabbusi bilan mahalliy korxonalar va xorijiy investorlarning B2B uchrashuvlari tashkil etilmoqda.
Hindistoning “Penza Exports” kompaniyasi Qashqadaryolik tadbirkor bilan muloqot oʼtkazdi. Uchrashuvda ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini yoʼlga qoʼyish va barcha turdagi poyabzal mahsulotlarini ishlab chiqarishga ixtisoslashgan qoʼshma korxonani tashkil etish loyihasi muhokama etildi.
Muhokama davomida yangi loyihani amalga oshirishning amaliy va xuquqiy jihatlari atroflicha koʼrib chiqildi. “Oʼzcharmsanoat” uyushmasi tomonidan har ikki tomonga amaliy koʼmak koʼrsatish boʼyicha takliflar bildirildi.
Qayd etish kerak, mazkur yangi loyihaning amalga oshirilishi natijasida mahalliy tadbirkorimiz nafaqat Oʼzbekiston bozoriga balki, BАА, Italiya bozorlariga “Made in Uzbekistan” yorligʼi ostidagi milliy mahsulotlarimizni eksport qilish imkoniga ega boʼladi.

UZCHARMEXPO-2022: НАЛАЖИВАЕТСЯ МЕЖДУНАРОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО
По инициативе Ассоциации «Узчармсаноат» в рамках открывшейся в Ташкенте 12-й международной выставки-ярмарки «UzCharmExpo-2022» организуются B2B-встречи для местных предприятий и иностранных инвесторов.
В первый же день выставки состоялись переговоры между индийской компанией Penza Exports и предпринимателем из Кашкадарьи. В ходе встречи стороны обсудили вопросы двухстороннего сотрудничества и создания совместного предприятия по производству всех видов обуви.
Во ходе диалога были подробно изучены практические и юридические аспекты создания нового проекта. Руководство Ассоциации «Узчармсаноат» выступило с инициативой оказания практической помощи обеим сторонам.
Следует отметить, что в результате создания нового проекта предприниматель из Узбекистана сможет экспортировать нашу национальную продукцию под маркой «Сделано в Узбекистане» не только на рынок Узбекистана, но и на рынки ОАЭ и Италии.