“Oʻzcharmsanoat” uyushmasida “BELWEST” xolding kompaniyasining shoʻba korxonasi “LACIT” bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Muhokamalar markazida Oʻzbekiston charm-poyabzal korxonalarida raqamli texnologiyalarni qoʻllash masalasi boʻldi.
Maʼulmot uchun, “LACIT” – yengil sanoat, oflayn-onlayn savdo, ishlab chiqarishni avtomatlashtirish jarayonlari uchun dasturiy yechimlar ishlab chiquvchi raqamli texnologiyalar laboratoriyasi sanaladi. Robotlashtirish va injiniring sohalarida innovatsiyalarni joriy qiluvchi integrator tizimdir.
Uchrashuvda IT-kompaniya rahbari dasturiy taʼminotni ishlab chiqish, konsalting va biznes tahlil, elektron tijorat, raqamli marketing hamda boshqa masalalar yuzasidan mamlakatimiz korxonalariga yangi yechimlarni joriy etish boʻyicha hamkorlik tashabbusini bildirdi.
Shuningdek, muloqot chogʻida Oʻzbekiston charm-poyabzal korxonalari va “BELWEST” xolding kompaniyasi oʻrtasida hamkorlik boʻyicha boshqa yoʻnalishlari ham muhokama etildi. Xususan, Belarusga xom ashyo, aksessuarlar va yarim tayyor mahsulotlarni yetkazib berish imkoniyatlar koʻrib chiqildi.
“BELWEST” tabbiy charmdan ayollar va erkaklar poyabzalini ishlab chiqarish quvvatlari, teri, poyabzal ostki qismlari va qoliplarni modelashtirish va ishlab chiqarish korxonalari, Rossiya va Belarusda rivojlangan savdo doʻkonlarni oʻz ichiga oladi. Har yili mavsumiy kolleksiyalar 90 foizga yangilanadi. 1500 tagacha yangi modellar ishlab chiqariladi. Asosiy eʼtibor yuqori sifat, innovatsion yondoshuv, ekologik toza va Yevropa tendensiyalariga qaratilgan.
Uchrashuv ishtirokchilari “UzCharmExpo 2022” xalqaro koʻrgazmasi doirasida (25-27-may kunlari Toshkent shahri) “LACIT” IT-kompaniyasining raqamli imkoniyatlari taqdimotini oʻtkazishga kelishib oldilar. Shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasining IT-kompaniyalari bilan muzokaralar oʻtkazish yuzasidan fikr almashildi. “BELWEST” xolding kompaniyasi boshqaruvi rahbariyati bilan korxonalar oʻrtasida muzokaralar oʻtkazish boʻyicha qaror qabul qilindi.

В Ассоциации «Узчармсаноат» прошла встреча с дочерним предприятием холдинговой компании BELWEST – LACIT. Речь шла о внедрении цифровых технологий на кожевенно-обувных предприятиях Узбекистана.
Для справки, LACIT – это лаборатория цифровых технологий, системный интегратор, который разрабатывает программные решения, внедряет инновации в сфере автоматизации, роботизации и инжиниринга производственных процессов предприятий легкой промышленности, оффлайн/онлайн-ритейла.
На встрече руководитель IT-компании предложил сотрудничество в сфере разработок программного обеспечения, консалтинга и внедрения решений для бизнес-аналитики, электронной коммерции, Digital-маркетинга и других.
Также в ходе диалога стороны затронули и другие возможные направления сотрудничества между кожевенно-обувными предприятиями Узбекистана и ХК BELWEST. Говорили о возможности поставок сырья, фурнитуры и заготовок в Беларусь.
BELWEST объединяет в себе: производственные мощности по выпуску женской и мужской обуви из натуральной кожи; моделирование и изготовление деталей низа и колодок; кожевенное производство; развитую сеть фирменных магазинов в Беларуси и России. Ежегодно происходит обновление сезонных коллекций на 90%: разрабатывается до 1500 новых моделей. Упор делается на высочайшее качество, инновационный подход, экологичность и соответствие модным европейским трендам.
Участники встречи договорились об организации презентации в рамках выставки UzCharmExpo 2022 (25-27 мая в г. Ташкенте) для предприятий Узбекистана о цифровых возможностях, которые может предоставить IT-компания LACIT, а также о проведении с руководством ХК BELWEST переговоров по линии производства.