"O'zcharmsanoat" uyushmasi raisining o'rinbosari Mirsaid Zoxidov Parkent tumani yoshlari bilan uchrashdi.
03.05.2024
Uchrashuv avvalida “O‘zbekiston – 2030”  strategiyasida belgilangan keng ko'lamli islohotlarda enga avvalo  samarali xalqimiz farovonligini yanada oshirish  hamda yoshlarni har tomonlama qo‘llab quvvatlash, ularning tashabbuslarini to‘laqonli ro‘yobga chiqarishga qaratilganligi bilan ahamiyatli ekanligi alohida ta'kidlandi.
Mazkur uchrashuvda uyushma vakillari  yoshlarni o'ylantirayotgan  ijtimoiy-iqtisodiy masalalar bo'yicha fikr almashdi. Ularni kelajakdagi reja va orzulari bilan tanishdi. Tadbirkorlikga jalb qilish  bo'yicha "O'zcharmsanoat" uyushmasi tomonidan yoshlarni qo'llab-quvvatlashga qaratilgan loyihalar xaqida ma'lumot berildi. Amaliy yechim talab etadigan masalalarga atroflicha to'xtalib, ularga yordam ko'rsatish chora-tadbirlari  rejasi tuzib olindi.

Заместитель председателя ассоциации «Узчармсаноат» Мирсаид Зохидов встретился с молодежью Паркентского района.
03.05.2024
В начале встречи была подчеркнута важность государственной программы, определенной в стратегии  «Узбекистан-2030», поскольку она направлена   на эффективную реализацию широких реформ, достижение благополучия нашего народа, а также всестороннюю поддержку молодежи и полной реализации их инициатив.
На этой встрече представители ассоциации обменялись мнениями  с молодежью  по социально-экономическим вопросам, ознакомились с их планами и мечтами на будущее. Была дана информация о проектах ассоциации «Узчармсаноат» направленных на поддержку молодежи и привлечению ее к предпринимательству. Вопросы, требующие практического решения, были подробно обсуждены и составлен план мер по их решению.