Kuangdo auto parts: O`zbekiston investitsiya uchun qulay maydon
“O`zcharmsanoat” uyushmasida “Kuangda Technology Group” huzuridagi “Kuangdo auto parts” MCHJning bosh direktori bilan uchrashuv bo`lib o`tdi. Muloqotda kompaniya tomonidan mamlakatimizda amalga oshiri rejalashtiriliayotgan investitsiya loyihasi doirasida sunniy charm ishlab chiqarish korxonasini ishga tushirishning istiqbollari  ko`rib chiqildi.
Dastlab, xorijiy kompaniyaga mamlakatimiz charm sanoat tarmog`ida amalga oshirilayotgan islohotlar, ishlab chiqarish, investitsiya, eksport ko`rsatkichlari yuzasidan taqdimot o`tkazildi. Mamlakatimizning 16 hududidagi ixtisoslashtirilgan sanoat zonalari faoliyati to`g`risida ma`lumot taqdim etildi.
Ma`lumot uchun: “Kuangdo auto parts” MCHJ 1993 yilda  Xitoy va Janubiy Koreya hamkorligida  faoliyatini boshlagan. Kompaniya asosan ekologik sintetik charm, o'rindiq qoplamalari, avtomobillarning ichki interyeri uchun nocharm materiallar va sunniy charm, extiyot qismlarinini ishlab chiqaradi.  Avtomobillarga kompozit ishlov berish bilan shug'ullanadi. Sanoat zanjiri integratsiyasining afzalliklariga tayangan holda, kompaniya mijozlarga avtomobil interyeri uchun kombinatsiyalarini taqdim etib kelmoqda.
O`tgan yildan boshlab kompaniya “UzAuto” bilan hamkorlikda mamlakatimizda yangi investitsiya loyihasini amalga oshirish ustida ish olib bormoqda. Mazkur loyihaga uch bosqichda investitsiya kiritiladi. Dastlab lominant, nocharm materiallar va extiyot qismlari ishlab chiqarilishi reja qilingan Uchunchi bosqichda sunniy charm ishlab chiqarish yo`lga qo`yiladi.
Qayd etish kerak, buguni kunda yildan yilda  O`zbekistonda  avtomobilsozlik, charm-poyabzal sohalarida  sunniy charmga bo`lgan talab ortib bormoqda.  Shu bois, “Kuangdo auto parts” MCHJ bu yerda sunniy charm ishlab chiqarishga ixtisoslashgan korxonani barpo etishni maqsad qilgan.

Kuangda auto parts: Узбекистан – перспективное направление для инвестиций
В ассоциации «Узчармсаноат» прошла встреча с генеральным директором компании Kuangda auto parts, входящей в состав Kuangda Technology Group. Стороны детально рассмотрели перспективы реализации инвестиционного проекта по запуску в Узбекистане завода по производству искусственной кожи.
В начале диалога иностранной компании была представлена ​​ подробная информация о реализуемых в стране реформах, стремительном развитии, производственном, инвестиционном и экспортном потенциале отрасли. Отдельно презентованы условия, созданные в специализированных малых промышленных зонах в 16 регионах нашей страны.
Для справки: Kuangda auto parts создана в 1993 году в сотрудничестве между Китаем и Южной Кореей. Компания специализируется на производстве экологичной синтетической кожи, чехлов на сиденья, некожаных материалов для салона автомобиля и запасных частей, а также на композитной обработке автомобилей. Выстроив эффективную систему интегрированных производственных цепочек, компания на сегодняшний день предоставляет клиентам множество вариаций дизайнерских решений для салонов автомобилей.
С прошлого года компания совместно с UzAuto работает над реализацией нового инвестиционного проекта в нашей стране. Проект намечено реализовать в три этапа. Первоначально будет запущено производство ламината, некожаных материалов и запчастей, в дальнейшем планируется освоить выпуск искусственной кожи.
Следует отметить, что в Узбекистане спрос на искусственную кожу в автомобильной, кожевенно-обувной и мебельной промышленностях постоянно растет. Поэтому ООО Kuangda auto parts стремится реализовать именно здесь перспективный проект.
На встрече подробно обсуждались организационные, юридические и финансовые аспекты претворения планов в жизнь.