Ayni kunlarda Mo‘g‘uliston Respublikasi poytaxti Ulan-Bator shahrida O‘zbekiston ishbilarmon doiralari delegatsiyasining tashrifi amalga oshirilmoqda. Tashrif doirasida ikki davlat tadbirkorlari ishtirokida keng ko‘lamli B2B uchrashuvlar tashkil etildi. Unda “O‘zcharmsanoat” uyushmasi va tarmoq korxonalari faol ishtirok etdi.
Uchrashuvlarda tomonlar ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini kengaytirish, eksport-import imkoniyatlarini oshirish hamda qo‘shma loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha muzokaralar o‘tkazdilar.
Aynan teri xom ashyosi yo‘nalishida O‘zbekiston uchun muhim hamkorlar topildi. Bu esa sohada xom ashyo ta’minotini barqarorlashtirish va qayta ishlash quvvatlarini kengaytirishga xizmat qiladi.
Muzokaralar natijasida joriy yil kuz faslida Toshkent shahrida bo‘lib o‘tadigan “UzCharmExpo-EurAsia-2025” xalqaro ko‘rgazmasiga Mo‘g‘ulistondan yirik ishbilarmonlar delegatsiyasi tashrif buyurishi rejalashtirilmoqda.

Узбекские бизнесмены провели встречи по сотрудничеству в Улан-Баторе
В эти дни в столице Монголии, городе Улан-Батор, проходит визит делегации деловых кругов Узбекистана. В рамках визита были организованы широкомасштабные B2B-встречи с участием предпринимателей двух стран. В них активно участвовали Ассоциация «Узчармсаноат» и предприятия отрасли.
На встречах стороны обсудили расширение двусторонних связей, увеличение экспортно-импортных возможностей, а также реализацию совместных проектов.
Особенно в направлении кожевенного сырья для Узбекистана были найдены важные партнеры. Это будет способствовать стабилизации поставок сырья и расширению перерабатывающих мощностей.
По итогам переговоров, осенью текущего года в Ташкенте на международной выставке UzCharmExpo-EurAsia-2025 ожидается визит крупной делегации монгольских бизнесменов.