“Red Dragonfly” brendi O‘zbekistonda yangi investitsiya loyihalarini boshlashga tayyor!
“O‘zcharmsanoat” uyushmasi raisi o‘rinbosari M. Zaxidov Xitoyning nufuzli "Red Dragonfly" poyabzal brendi rahbariyati bilan uchrashdi. Muloqotda 2024 yilda Uyushma raisi A. Sultanovning brend rahbariyati bilan investitsiya hamkorligi bo‘yicha erishgan dastlabki kelishuvlarni amalga oshirish yuzasidan muzokaralarning birinchi raundi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Xitoydan poyabzal ishlab chiqarish uchun zaruriy qismlar import qilish, bojxona to‘lovlari va qo‘shilgan qiymat solig‘i (QQS) masalalariga e’tibor qaratildi. Shuningdek, Xitoy brendining mahsulotlarini O‘zbekistonda ishlab chiqarish va Rossiya bozoriga eksport qilish imkoniyatlari ko‘rib chiqildi.
Qayd etish kerak, (https://t.me/uzcharmsanoat/3593)  2024 yilda Xitoyning Chendu shahrida bo'lib o'tgan O'zbekiston-Xitoy biznes forumida "Zhejiang Red Dragonfly Shoes" kompaniyasi rahbariyati bilan qiymati 10 mln dollarlik yangi investitsion loyihani amalga oshirish bo‘yicha dastlabki kelishuvga erishilgan edi.
Mazkur loyiha O‘zbekistonda yangi ish o‘rinlarini yaratish, poyabzal sanoatini rivojlantirish va xalqaro bozorda raqobatbardosh mahsulotlar yetkazib berishga xizmat qilishi kutilmoqda. Xitoy brendi Samarqand, Jizzax va boshqa viloyatlardagi sanoat zonalari va ishlab chiqarish korxonalariga tashrif buyurib, brend mahsulotlarini ishlab chiqarish bo‘yicha korxonalar bilan muzokaralar o‘tkazadi.
Bu hamkorlik O‘zbekistonning poyabzal sanoatini global darajaga olib chiqishda muhim qadam bo‘lishi kutilmoqda!

The “Red Dragonfly” brand is ready to launch new investment projects in Uzbekistan!
The Deputy Chairman of the Association “Ўзчармсаноат”, M. Zakhidov, met with the leadership of the renowned Chinese brand “Red Dragonfly”. During the meeting, the first round of negotiations was held to implement the initial agreements reached in 2024 between the Chairman of the Association, A. Sultanov, and the brand’s leadership regarding investment cooperation.
The negotiations focused on the import of necessary components for shoe production from China, customs payments, and value-added tax (VAT). Additionally, the possibilities of producing the Chinese brand’s products in Uzbekistan and exporting them to the Russian market were discussed.
It should be noted that (https://t.me/uzcharmsanoat/3593) in 2024, at the Uzbekistan-China Business Forum held in Chengdu, China, an initial agreement was reached regarding the implementation of a new investment project worth 10 million dollars with the management of “Zhejiang Red Dragonfly Shoes” company.
It is expected that this project will contribute to the creation of new jobs in Uzbekistan, the development of the footwear industry, and the supply of competitive products to international markets. The Chinese brand will visit industrial zones and manufacturing enterprises in Samarkand, Jizzakh, and other regions, where negotiations on producing the brand’s products will take place.
This cooperation is expected to be an important step in advancing Uzbekistan’s footwear industry on a global level!