Pokiston Islom Respublikasining Lahor shahrida tashkil etilgan “Made in Uzbekistan” ko‘rgazmasi doirasida O‘zbekiston ishlab chiqaruvchilarining mahsulotlari keng namoyish qilinmoqda. Ko‘rgazmada mamlakatimiz charm sanoati korxonalari ham o‘z mahsulotlarini, shu jumladan, tayyor va yarim tayyor charm, poyabzal, attorlik, jun va mo‘yna, hamda ushbu sohada foydalaniladigan xom ashyolar bilan ishtirok etmoqda.
Ko‘rgazma vaqtida “O‘zcharmsanoat” uyushmasi raisi A.Sultanov Pokiston kompaniyalari va investorlari bilan faol muzokaralar olib bordi. Xususan, Pokiston kompaniyalari bilan o‘tkazilgan muloqotda ikki tomonlama hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi. Pokiston tomoni O‘zbekistondan charmning “Wet Blue” shaklini xarid qilishga qiziqish bildirgan.
Pokiston va O‘zbekiston o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirish uchun bugungi kunda yangi imkoniyatlar ochilmoqda, bu esa ikki mamlakat o‘rtasidagi savdo aloqalarini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.

В рамках выставки «Made in Uzbekistan», организованной в городе Лахор Исламской Республики Пакистан, широко представлена продукция узбекских производителей. Предприятия кожевенной промышленности нашей страны также принимают участие в выставке со своей продукцией, в том числе готовой и полуготовой продукцией из кожи, обуви, кожгалантереи, шерсти и меха, а также сырьем, используемым в этой отрасли.
В ходе выставки председатель ассоциации «Узчармсаноат» А.Султанов провел активные переговоры с пакистанскими компаниями и инвесторами. В частности, в ходе диалога с пакистанскими компаниями были обсуждены перспективы двустороннего сотрудничества. Пакистанская сторона выразила заинтересованность в приобретении в Узбекистане кожи «Wet Blue».
Сегодня открываются новые возможности для развития торгово-экономического сотрудничества между Пакистаном и Узбекистаном, что является важным шагом на пути укрепления торговых отношений между двумя странами.