Farg‘onada charm sanoatini rivojlantirish imkoniyatlar ko‘rib chiqildi
Farg‘ona viloyatida "O‘zcharmsanoat" uyushmasi, viloyat hokimligi, Xalq banki hamda moliya tashkilotlari va hamkor tashkilotlar ishtirokida charm sanoati sohasi tadbirkorlari bilan  uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Muloqotda viloyatdagi kichik sanoat zonalarida ishlab chiqarishni kengaytirish, ishlab chiqarish hajmlarini oshirish, loyihalarni kreditlash va yer maydonlarini ajratish kabi dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Tadbirda ishtirokchilar sanoat zonalarida yangi ishlab chiqarish korxonalarini tashkil qilish, mavjud korxonalarning ish faoliyatini kengaytirish va modernizatsiya qilish masalalariga e’tibor qaratdi. Shuningdek, tadbirkorlarga moliyaviy qo‘llab-quvvatlash va imtiyozli kreditlash tizimlari bo‘yicha takliflar berildi. Yer maydonlarini ajratish va tadbirkorlik faoliyati uchun qulay sharoitlar yaratish masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Tadbirda tadbikorlar uchun zarur sharoitlarni ta’minlash, ishlab chiqarishni kengaytirish va viloyat iqtisodiyotini rivojlantirish maqsadida aniq vazifalar belgilab olindi.

В Ферганской области состоялась встреча с предпринимателями кожевенной отрасли с участием ассоциации «Узчармсаноат», областного хокимията, Народного банка, финансовых организаций и организаций-партнеров. В ходе беседы обсуждены такие актуальные вопросы, как расширение производства в малых промышленных зонах области, увеличение объемов производства, кредитование проектов и выделение земельных участков.
На мероприятии участники уделили внимание вопросам организации новых производственных предприятий в промышленных зонах, расширения и модернизации действующих предприятий. Также предпринимателям были даны предложения по финансовой поддержке и льготным системам кредитования. Состоялся обмен мнениями по вопросам выделения земельных участков и создания благоприятных условий для предпринимательской деятельности
На мероприятии определены конкретные задачи по обеспечению необходимых условий для предпринимателей, расширению производства и развитию экономики области.