“O`zcharmsanoat” uyushmasi tomonidan jalp etilgan xalqaro ekspertlar guruhi davlatimiz rahbari tomonidan 2024 yil 20 mayda qabul qilingan “Charm-poyabzal, ipakchilik va gilamchilik tarmoqlarini rivojlantirishni yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qaror ijrosini samarali ta`minlash maqsadida Toshkent sharida joylashgan “Ulkan-Laziz” MCHJga tashrif buyurdi.
Ekspertlar guruhi korxonada LWG xalqaro sertifikatini joriy qilish bo`yicha mas`uliyati cheklangan jamiyat rahbariyati bilan muloqot o`tkazdi. LWG tashkiloti talablaridan kelib chiqib ishlarni yo`lga qo`yish masalasida fikr almashildi. LWG sertifikatini joriy qilishda xalqaro ekspertlar korxonaga texnik ko`mak ko`rsatadigan bo`ldi. Shuningdek, mahsulot sifatini Yevropa standartlariga moslashtirish maqsadida ishlab chiqarish jarayonlarida amaliy yordam berib boriladi.

Группа международных экспертов, привлеченная ассоциацией «Узчармсаноат», посетила ООО «Ulkan Laziz”, расположенное а Ташкентской области, для эффективной реализации постановления«О мерах по выводу развития кожевенно-обувной, шелковой и ковровой отраслей на новый этап», принятое главой нашего государства 20 мая 2024 года.
Группа экспертов провела диалог с руководством ООО по вопросам внедрения на предприятии международного сертификата LWG. Обменялись мнениями по вопросу начала работ исходя из требований организации LWG. Международные эксперты окажут техническую поддержку предприятию при внедрении сертификата LWG. Также с целью адаптации качества продукта к европейским стандартам будет оказываться практическая помощь в производственных процессах.