“UzCharmExpo-2024- Leather Goods” xakqaro ko`rgazmasi o`z ishini boshladi
Poytaxtimizdagi “Oʼzekspomarkaz” MKMda “UzCharmExpo-2024 Leather Goods” charm, poyabzal, attorlik, qorakoʼl, moʼyna, jun va mahalliylashtirilgan mahsulotlar 16-Xalqaro koʼrgazma-yarmarkasi o`z ishini boshladi. Savdo-sanoat palatasi, “Oʼzcharmsanoat” uyushmasi, Xalq banki mazkur nufuzli forum tashkilotchilaridir.
“UzCharmExpo-2024 Leather Goods” bu koʼp yillik tajriba va muvafaqqiyatli biznesning yutuqlari jamlangan manzildir. Mazkur koʼrgazma oʼzaro manfaatli hamorlikni yoʼlga qoʼyish, ikki tomonlama aloqalarni oʼrnatish, ishbilarmonlik portfelini yangi biznes loyihalar bilan boyitish hamda kooperatsiya aloqalarini oʼrnatishda, xalqaro taniqli brendlarni jalb qilish, soha eksportini yanada oshirishda samarali maydon sanaladi.
“Oʼzekspomarkaz” MKM pavilionlarida Xitoy, Italiya, Turkiya, Eron, Rossiya, Belorus, Markaziy Osiyo davlatlari va boshqa mamlakatlarning ishlab chiqaruvchilari tomonidan charm-poyabzal sanoati uchun innovatsion texnologik yechimlarni taklif etiladi.
“UzCharmExpo-2024 Leather Goods” Markaziy Osiyodagi charm-poyabzal va moʼyna sanoatining eng yirik ixtisoslashtirilgan koʼrgazmasidir. 16-xalqaro koʼrgazmada 100 ga yaqin mahalliy va 10 dan ortiq xorijiy davlatlarning tashkilotlari va kompaniyalari oʼz mahsulot naʼmunalari bilan ishtirok etishmoqda.
“UzCharmExpo-2024 Leather Goods” koʼrgazmasi nafaqat kompaniyalarning salohiyati, mahsulot assortimenti va sohadagi innovatsiyalar bilan tanishish imkoniyati, balki, B2B va G2B, G2G muzokaralari uchun samarali platformadir. Koʼrgazma doirasda biznes-muloqotlar va taqdimotlar oʼtkazilmoqda.

СТАРТОВАЛА ВЫСТАВКА UZCHARMEXPO-2024: LEATHER GOODS
В НВК «Узэкспоцентр» стартовала 16-я Международная выставка-ярмарка кожи, обуви, галантереи, меха, шерсти и локализованной продукции UzCharmExpo-2024-Leather Goods. Профвыставка собрала в своих павильонах крупных игроков кожевенно-обувной отрасли Узбекистана, а также участников и экспонентов из более чем 10 стран, таких как Китай, Италия, Германия, Турция, Россия и другие.
UzCharmExpo –  это многолетний опыт и новые идеи. Данная выставка считается эффективной площадкой для установления взаимовыгодных договоренностей, обогащения бизнес-портфеля новыми проектами, привлечения зарубежных брендов в отрасль. Самые актуальные предложения местной кожевенной, обувной, кожевенной, кожевенной, шерстяной и меховой промышленности будут представлены на стендах трехдневной выставки «UzCharmExpo-2024 Leather Goods».
В рамках выставки планируются деловые встречи и переговоры, готовится к подписанию ряд документов, направленных на привлечение зарубежных инвестиций в страну, а также увеличение экспорта национальной продукции под маркой «Сделано в Узбекистане».