“O‘zcharmsanoat” uyushmasi raisi A. Sultanov Xitoyning eng yirik texnologik kompaniyalaridan biri bo‘lgan “Fujian Zero Point and One Eight Creation Technology Co., Ltd” delegatsiyasi bilan uchrashdi. Muloqotda ikki tomonlama hamkorlikni mustahkamlashga qaratilgan bir qator muhim loyihalar muhokama qilindi. Xususan, Xitoyning yuqori texnologiyali mahsulotlarini O‘zbekistonda ishlab chiqarish va ularni xalqaro bozorlarga olib chiqish bo‘yicha tashabbuslar ko‘rib chiqildi.
Jahon iqtisodiyotida o‘z o‘rnini topgan “Fujian Zero Point and One Eight Creation Technology Co., Ltd” o‘zining ilg‘or texnologik yechimlarini O‘zbekistonga olib kelishni maqsad qilgan. Kompaniya, xalqaro poyabzal brendlarining mahsulotlarini O‘zbekistonda ishlab chiqarish loyihasini amalga oshirishni rejalashtirmoqda. Bu mahsulotlar nafaqat Markaziy Osiyoda, balki MDH va Yevropa bozorlariga yo‘naltirilishi ko‘zda tutilgan.
Muloqotda ta’kidlanganidek, zamonaviy texnologiyalar va xalqaro brendlarni jalb qilish O‘zbekistonda ishlab chiqarish salohiyatini oshirishga yordam beradi, shuningdek, yangi ish o‘rinlarini yaratish va eksport salohiyatini kuchaytirishga imkon yaratadi.
Xitoy va O‘zbekiston o‘rtasidagi yangi iqtisodiy va sanoat sohasidagi hamkorlik munosabatlari, ikki mamlakatning o‘zaro manfaatli loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlarini kengaytirmoqda. Xalqaro brendlarning O‘zbekistonda ishlab chiqarilishi, ish o‘rinlari yaratilishi va eksport salohiyatining oshishi - ushbu hamkorlikning asosiy maqsadlaridandir.

Китайская компания привлекает известные бренды обуви в кожевенную промышленность Узбекистана
Председатель ассоциации «Узчармсаноат» А.Султанов встретился с делегацией одной из крупнейших технологических компаний Китая «Fujian Zero Point and One Eight Creation Technology Co., Ltd». В ходе беседы обсуждены ряд важных проектов, направленных на укрепление двустороннего сотрудничества. В частности, были рассмотрены инициативы по производству китайской высокотехнологичной продукции в Узбекистане и ее продвижению на международные рынки.
Компания «Fujian Zero Point and One Eight Creation Technology Co., Ltd», нашедшая свое отражение в мировой экономике, стремится привнести в Узбекистан свои передовые технологические решения. Компания планирует реализовать проект по производству продукции международных обувных брендов в Узбекистане. Эта продукция будет поставляться на рынки не только Центральной Азии, но и стран СНГ и Европы.
Как отмечено в ходе диалога, привлечение современных технологий и международных брендов будет способствовать увеличению производственного потенциала Узбекистана, а также созданию новых рабочих мест и повышению экспортного потенциала
Новые отношения экономического и промышленного сотрудничества Китая и Узбекистана расширяют возможности реализации взаимовыгодных проектов между двумя странами. Основными целями этого сотрудничества являются производство международных брендов в Узбекистане, создание рабочих мест и рост экспортного потенциала.