Ayni kunlarda O'zbekiston hukumat delegatsiyasi Xitoyda bo'lib turibdi. Delegatsiya tarkibida "O'zcharmsanoat" uyushmasi ham Xitoyning Chendu shahrida bo'lib o'tgan O'zbekiston-Xitoy biznes forumida ishtirok etdi. Ushbu tashrif davomida ikki davlat o'rtasidagi savdo-iqtisodiy va madaniy aloqalarni yanada mustahkamlash masalalari ko'rib chiqilmoqda.
"O'zcharmsanoat" uyushmasi raisi A.Sultonov Xitoyga tashrif doirasida bir qator kompaniyalar bilan charm sanoatidagi hamkorlikni rivojlantirish masalasini muhokama qildi. Shuningdek, A.Sultonov Xitoyning taniqli "Zhejiang Red Dragonfly Shoes" kompaniyasi rahbariyati bilan uchrashib, yangi investitsion loyiha haqida muzokara o'tkazdi.
Ma'lumot uchun: "Zhejiang Red Dragonfly Shoes" kompaniyasi Xitoyning mashhur poyabzal brendi hisoblanadi. Kompaniya erkaklar va ayollar uchun har xil ishbilarmon, kundalik va sport poyabzallarini ishlab chiqarish bilan shug'ullanadi. Uning asosiy ishlab chiqarish joyi Xitoyning Chjejiang viloyatida joylashgan. "Red Dragonfly" brendi yuqori sifatli materiallardan foydalanish va zamonaviy dizaynga e'tibor qaratganligi bilan tanilgan. Kompaniya mahsulotlari nafaqat Xitoyda, balki butun dunyo bozorlarida ham talabgir sanaladi.
Muzokarada O'zbekistonda tashkil etilgan charm sanoati sohasiga ixtisoslashgan kichik sanoat zonalari haqida batafsil ma'lumot taqdim etildi. Mamlakatimizda "Red Dragonfly" brendi ostida poyabzal mahsulotlarini, charmni qayta ishlash, mo'yna mahsulotlarini ishlab chiqarish bo'yicha istiqbolli loyihalar muhokama qilindi. Kompaniya bu borada hamkorlikka tayyor ekanligini ma’lum qildi.
Shu maqsadda kompaniya vakillari dekabr oyida O'zbekistonga kelib, loyiha amalga oshirilishi rejalashtirilgan kichik sanoat zonalari bilan tanishadi.

В настоящее время правительственная делегация Узбекистана находится в Китае. В составе делегации ассоциация «Узчармсаноат» также приняла участие в узбекско-китайском бизнес-форуме в городе Чэнде Китая. В ходе визита рассматриваются вопросы дальнейшего укрепления торгово-экономических и культурно-гуманитарных связей между двумя странами.
Врамках визита в Китай председатель ассоциации «Узчармсаноат» А.Султанов обсудил с рядом компаний вопросы развития сотрудничества в кожевенной промышленности. А. Султанов также встретился с руководством известной китайской компании «Zhejiang Red Dragonfly Shoes» и провел переговоры о новом инвестиционном проекте.
Компания «Zhejiang Red Dragonfly Shoes» является известным китайским обувным брендом. Компания занимается производством различной деловой, повседневной и спортивной обуви для мужчин и женщин. Основное производство находится в китайской провинции Чжэцзян. Бренд «Red Dragonfly» известен своим использованием высококачественных материалов и вниманием к современному дизайну. Продукция компании востребована не только в Китае, но и на мировых рынках.
На переговорах была представлена подробная информация о созданных в Узбекистане малых промышленных зонах, специализирующихся в сфере кожевенной промышленности. Обсуждены перспективные проекты по переработке кожи, производству обуви  под брендом «Red Dragonfly», а также меховых изделий. Компания выразила готовность к сотрудничеству в этих направлениях.
С этой целью в декабре представители компании посетят Узбекистан и ознакомятся с  малыми промышленными зонами, где планируется реализация проекта.