Turkmanistonda “Made in Uzbekistan” ko‘rgazmasi o‘z ishini davom ettirmoqda
Turkmanistonning Turkmanobod shahrida ikkinchi Turkmaniston-O‘zbekiston hududlararo forumi doirasida “Made in Uzbekistan” ko‘rgazmasi tashkil etildi. Ikki davlat ishbilarmon doiralari vakillari ishtirok etgan xalqaro forum doirasidagi ko‘rgazmada “O‘zcharmsanoat” uyushmasi va unga a’zo korxonalar ham jamoaviy stend bilan ishtirok etmoqda.
Ko‘rgazmada O‘zbekistonning charm sanoati sohasida faoliyat ko‘rsatayotgan tadbirkorlar tomonidan ishlab chiqarilgan innovatsion yechimlar va yuqori sifatli mahsulotlar namoyish etildi. Stendda tayyor charm, poyabzal, attorlik buyumlari, jun va mo‘yna mahsulotlari Turkmaniston tomoniga taqdim etildi.
“Made in Uzbekistan” ko‘rgazmasi ikki mamlakat o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy aloqalarni mustahkamlash va o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan muhim qadam bo‘lib, bu tadbir O‘zbekiston va Turkmaniston o‘rtasidagi hamkorlikni yanada kuchaytirishga ko‘maklashadi.

В Туркменабаде в рамках второго межрегионального форума Туркменистан-Узбекистан организована выставка «Made in Uzbekistan» . На выставке, организованной в рамках международного форума, в котором приняли участие представители деловых кругов двух стран, с коллективным стендом также участвуют ассоциация «Узчармсаноат» и входящие в нее предприятия.
На выставке были представлены инновационные решения и продукция высокого качества, произведенные предпринимателями, работающими в сфере кожевенной промышленности Узбекистана. На стенде были представлены готовые изделия из кожи, обуви, шкуры, шерсти и меха.
Выставка «Made in Uzbekistan» является важным шагом по укреплению торгово-экономических связей и развитию взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами, что способствует дальнейшему укреплению сотрудничества между Узбекистаном и Туркменистаном.