Poytaxtimizdagi “O‘zekspomarkaz” MKM 2023 yil 5-7 oktyabr kunlari Markaziy Osiyoning charm-poyabzal va mo‘ynachilik sanoatidagi eng yirik anjumani “UzCharmExpo-ShoesStar-EurAsia-2023” 14-xalqaro ko‘rgazmasiga mezbonlik qildi.
Ko‘rgazma tashkil etilgan 1605 metr kv maydon 600 ta mahalliy korxonalar, 50 ta davlatning 200 ga yaqin kompaniya va brendlari, 3000 turdagi mahsulotlar naʼmunalari, mahalliy va xorijiy maʼruzachilarning 10 ga yaqin taqdimotlari, B2B va B2G muzokararalarini birlashtirdi. Uni 5 000 ga yaqin tashrif buyuruvchi bevosita kuzatish imkoniga ega bo‘ldi.
Ko‘rgazmaning tantanali yopilish marosimida mahalliy va xorijiy kompaniyalar, yosh dizaynerlar, oliy taʼlim muassasalari turli naminatsiyalarda g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Diplomlar Uyushmar rahbariyati tomonidan tantanali tarzda ishtirokchilarga taqdim etildi.

ЗАВЕРШИЛОСЬ КРУПНЕЙШЕЕ СОБЫТИЕ В КОЖАНО-ОБУВНОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ ЦЕНТРАЛЬНОЙ АЗИИ
5-7 апреля 2023 года в НВК «Узэкспоцентр» в Ташкенте прошла 14-я Международная выставка UzCharmExpo-ShoesStar-EurAsia-2023, крупнейшая экспозиция кожевенно-обувной и пушно-меховой индустрии Центральной Азии.
Выставка площадью 1605 кв. м. собрала в своих павильонах 600 местных предприятий, около 200 компаний и брендов из 50 стран, 3000 наименований продукции, порядка 10 презентаций местных и зарубежных спикеров, переговоры B2B и G2B формата. Около 5000 посетителей имели возможность наблюдать за работой экспозиции непосредственно.
На церемонии закрытия выставки были объявлены победители среди отечественных и иностранных компаний, молодых дизайнеров и высших учебных заведений в различных номинациях. Дипломы участникам были торжественно вручены руководством Ассоциации.