Andijon viloyatining Shaxrixon tumanida charm-poyabzal sohasida faoliyat olib borayotgan tadbirkorlik subyektlarining ish jarayonlarida yuzaga kelayotgan muammolarni atroflicha o‘rganish, ularni qisqa muddatlarda ijobiy hal etish yuzasidan tezkor choralar ko‘rish, shuningdek sohaga oid berilayotgan imkoniyat va imtiyozlar bilan ularni yaqindan tanishtirish maqsadida Shaxrixon tumani hokimi, “O’zcharmsanoat” uyushmasi raisi, O'zbekiston Respublikasi aksiyadorlik tijorat Xalq bankining 1-o’rinbosari ishtirok etdi.
Uchrashuvda 30 dan ortiq tadbirkorlik subyektlari ishtirok etib, o‘z taklif va muammolarini bildirishdi.
Murojaatlar asosan, kredit olish, yer masalasi hamda “Usta-shogird” аn'anasi asosida subsidiyalar ajratish, soliq ma’murchiligi va shu kabi boshqa masalalar yechimi yuzasidan so’z yuritildi.
Ochiq muloqotda o‘rganilishi vaqt talab etiladigan murojaatlar ijroga qabul qilinib, viloyat hokimligi va boshqa mutasaddi tashkilotlar bilan birgalikda har bir murojaatni e’tiborsiz qoldirmaslik va ijobiy hal etish bo‘yicha choralar belgilab olindi.

Во встрече приняли участие председатель ассоциации «Узчармсаноат», 1-й заместитель акционерного коммерческого Народного банка Республики Узбекистан, хоким Шахриханского района, а также более 30 субъектов предпринимательства.
Представители бизнеса подняли проблемные вопросы, с которыми сталкиваются в своей повседневной деятельности и озвучили свои предложения по совершенствованию деловой среды в регионе.
Большинство обращений касалось кредитования коммерческими банками, субсидирования по системе «уста-шогирд», выделения земли для реализации предпринимательских инициатив, совершенствования налогового администрирования и других тем.
Большинство вопросов были решены прямо на месте, а те, что требуют системного подхода направлены на детальное изучение ответственных структур.