Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармонига асосан мамлакат мустақиллигини мустаҳкамлаш, унинг иқтисодий, ижтимоий, илмий, маънавий салоҳиятини юксалтиришни таъминлаш борасида фидоийлик билан самарали меҳнат қилиб келаётган шахслар эътироф этилиши учун таъсис этилган «Ўзбекистон Конституциясининг 30 йиллиги» эсдалик нишони билан мамлакатимиз чарм-пойабзал ва мўйначилик соҳаси ривожига муносиб ҳисса қўшиб келаётган “Ўзчармсаноат” уюшмаси раиси Фахриддин Атоевич Бобоев ҳам тақдирландилар!
Айни вақтда ушбу эътироф республикамиздаги барча чарм-пойабзал ва мўйначилик тармоғида ишлаб келаётган тадбиркорларга, “Ўзчармсаноат” уюшмасига нисбатан ҳам билдирилган баҳо ва ишонч деб ижобий қабул қилсак, муболаға бўлмайди.
Ишонамизки, келгусида ҳам вазифаларни виждонан бажариб, соҳани янада тараққий эттириш, тармоқни иқтисодиётимизнинг "драйвер" йўналишларидан бирига айлантириш йўлида самарали меҳнат қилиш Уюшманинг нафақат юқоридаги сингари алоҳида шасхлари, балки бутун жамоаси олдидаги стратегик мақсадларидан бири бўлиб қолади.

ПРИЗНАНИЕ: Вручены памятные знаки «30 лет Конституции Узбекистана»
Указом Президента Республики Узбекистан учрежден памятный знак «30 лет Конституции Узбекистана». Почетная награда вручается представителям всех сфер, внесшим достойный вклад в укрепление независимости нашей страны, повышение ее экономического, политического, социального, научного, духовного потенциала.
В этом году согласно Указу Президента по случаю 30-летия принятия Конституции Республики Узбекистан памятного знака удостоен председатель ассоциации «Узчармсаноат» Фахриддин Атоевич Бобоев.
Это признание является высокой оценкой руководства страны заслуг всех предпринимателей, ведущих свою деятельность  в кожевенно-обувной и пушно-меховой отраслях Узбекистана, а также сотрудников Ассоциации.
Добросовестное выполнение поставленных задач по дальнейшему развитию отрасли, превращению ее в одно из «драйверных» направлений нашей экономики останется одной из стратегических целей Ассоциации.