Poytaxtimizdagi “Oʼzekspomarkaz” milliy koʼrgazmalar markazida Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi oʼz ishini boshladi. Mamlakatimiz sanoat tarmoqlaridagi salohiyatli korxonalar oʼz mahsulotlari bilan ushbu anjumanda faol ishtirok etmoqda. Toʼrt kun davomida boʼlib oʼtadigan tarmoqlararo sanoat yarmarkasi Oʼzbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi, Toshkent shahri hokimligi va Raqamli transformatsiya markazi hamkorligida tashkil etildi.
“Oʼzcharmsanoat” uyushmasi va unga aʼzo 100 dan ortiq ishlab chiqarish korxonalari ham jamoaviy stend bilan sanoat yarmarkasida ishtirok etmoqda. Ekspozitsiyadan 500 turdagi charm, poyabzal, jun va moʼyna, mahalliylashtirilgan mahsulotlar naʼmunalari oʼrin olgan. Shuningdek, “Orient Technology”, “UzSHoes”, “Egida Simax” korxonalari yakka tartibdagi stend orqali manfaatli muloqotlarga kirishgan.
Koʼrgazmaning dastlabki kunida Uyushma tomonidan yaramarka ishtirokchilari uchun “Mamlakatimiz charmsanoatining istiqbollari” mavzuida taqdimot boʼlib oʼtdi. Unda bugungi kunda charm-poyabzal va moʼyna sanoatining ishlab chiqarish salohiyati, investitsiya siyosati, eksport koʼrsatkichlari, bojxona va soliq imtiyozlar toʼgʼrisida maʼlumot berildi. Shuningdek, hamkorlik qilish maqsadida boʼlgan ishlab chiqarish korxonalari uchun mahaliylashtirilgan mahsulotlar toʼgʼrisida axborot berildi.
Koʼrgazmaning dastlabki kunida Uyushmaga aʼzo korxonalar tarmoq korxonalari bilan manfaatli muzokaralarni amalga oshirdi.

КОЖЕВЕННО-ОБУВНЫЕ ПРЕДПРИЯТИЯ РАЗВИВАЮТ КООПЕРАТИВНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО
В столичном национальном выставочном центре «Узэкспомарказ» начала работу Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка. В ней активно принимаю участие со своей продукцией ведущие предприятия промышленных секторов нашей страны. Четырехдневное экспо организовано Министерством инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан, хокимиятом города Ташкента и Центром цифровой трансформации.
Ассоциация «Узчармсаноат» и более 100 производственных предприятий отрасли также принимают участие в промышленной ярмарке с коллективным стендом. В экспозицию вошли 500 видов кожи, обуви, шерсти и меха, а также образцы местной продукции. Кроме того, компании Orient technology , UzShoes, Egida Simax представлены на ярмарке индивидуальными стендами.
В первый день выставки Ассоциация провела для участников ярмарки презентацию на тему «Перспективы кожевенно-обувной отрасли нашей страны». Была представлена ​​информация о сегодняшнем производственном потенциале кожевенно-обувной и пушно-меховой отраслей, инвестиционной политике, экспортных показателях, таможенных и налоговых льготах. Также производственным предприятиям представлена ​​информация о локализованной продукции с целью активизации взаимовыгодного сотрудничества.
В первый день выставки предприятия-члены Ассоциации провели продуктивные переговоры с отраслевыми предприятиями.