Moskva shaxridagi 85-chi xalqaro “MosShoes” charm-poyabzal, aksessuarlar va butlovchi materiallar koʻrgazmasi
30.08.2021
Moskva shaxrida 85-chi xalqaro “MosShoes” charm-poyabzal, aksessuarlar va butlovchi materiallar koʻrgazmasi oʻz ishini boshladi. “Oʻzcharmsanoat” uyushmasining jamoaviy stendida uyushmaga aʼzo 20 dan ortiq korxonaning charm-poyabzal, charm-attorlik va moʻyna mahsulotlari oʻrin oldi.
Koʻrgazmaning dastlabki kunida soha korxonalari qator xorijiy kompaniyalar bilan muzokaralar oʻtkazdi. Rossiya, Turkiya, Xitoy kompaniyalari Oʻzbekiston charm-poyabzal mahsulotlarini xarid qilish boʻyicha manfaatli takliflarni ilgari surishdi. Jumladan, Rossiyaning “Sadovod” savdo tarmogʻi “Oʻzbekistonda ishlab chiqarilgan” yorligʻi ostidagi charm-poyabzal, charm-attorlik buyumlarini oʻz savdo komplekslarida savdosini yoʻlga qoʻyishga qiziqish bildirdi.
Fransiyaning “Mephisto” kompaniyasi esa autsorsing asosida Oʻzbekistonda Fransiya brendi ostida sport poyabzallarini ishlab chiqarishni maqsad qilmoqda. Koʻrgazma oʻz ishini davom ettirmoqda.

85-я Международная специализированная B2B выставка обуви, аксессуаров и комплектующих материалов MosShoes
30.08.2021
В Москве начала свою работу 85-я Международная специализированная B2B выставка обуви, аксессуаров и комплектующих материалов MosShoes. Экспозиция Ассоциации представлена кожевенно-обувной, пушно-меховой и кожгалантерейной продукцией от 20 компаний из нашей страны.
В первый день выставки предприятия отрасли провели переговоры с рядом зарубежных компаний. Российские, турецкие, китайские компании выдвинули выгодные предложения по закупке кожевенно-обувной продукции из Узбекистана. В частности, российская торговая сеть "Садовод” выразила заинтересованность в налаживании в своих торговых комплексах продажи кожаной обуви и кожгалантерейной продукции под маркой "Сделано в Узбекистане".
Французская компания Mephisto намерена на основе аутсорсинга начать производство спортивной обуви под своим брендом в Узбекистане. Выставка продолжает свою работу.